do.se GIDA 2019 YILI HEDEFLERİ AÇIKLANDI

do.se GIDA 2019 YILI HEDEFLERİ AÇIKLANDI

do.se GIDA 2019 YILI HEDEFLERİ AÇIKLANDI

Türkiye’nin dondurulmuş gıda sektöründe bulundurduğu ürün grubu çeşitliliğinde lider firması do.se GIDA; başarılı ve büyüme endeksli geçen 2018 yılı itibari ile 7 bölge 81 ilde toplamda 1900’e yakın cafe, restaurant, otel ve franchising cafe gruplarına ürün tedariği sağladı. 2007 yılından bu yana faaliyette olan markamız satış, müşteri ulaşma sayısı ve tedarik ettiği ürün grubu sayısında geçtiğimiz yılı hedeflerinin üzerinde rakamlarda kapattı.

2018 yılı, dondurulmuş gıda sektöründe pazar pay oranı ve pazar büyüme seviyesinin maximum noktaya ulaştığı bir yıl oldu. Gerek üreticilerin artması gerekse pazarda donuk gıda sektörüne eğilimi olan bayilikler ile hem hanelere giren dondurulmuş gıda ürünlerinin tüketimi, hem de ticari işletmelerde kullanılan ürünlerde tazeden dondurulmuş ürüne geçiş eğilimi ile gözle görülür rakamlara ulaştı.

2018 yılı dondurulmuş gıda sektöründe her ne kadar ekonomik dalgalanma, piyasa durgunluğu ve kriz sinyalleri ile geçse de, tüketimin azalmadığı hatta eğilimin arttığı sektörlerden oldu. Gerek son tüketici gerekse ticari işletmeler donuk gıdanın faydaları olan iş yükü, elektrik, su ve zaman gibi faktörleri baz alarak tercihini ve tüketimini dondurulmuş gıdadan yana kullandı.

Büyüyen ve her geçen gün hacmi artan dondurulmuş gıda sektöründe do.se GIDA markası olarak 2019 yılı hedefimiz: Müşteri memnuniyeti odaklı, kalite odaklı ve ulaşılabilir fiyat odaklı çalışma prensiplerimizin yanında, Türkiye’nin her noktasında maximum işletmeye ulaşarak gerek satış hacmimizi gerekse pazarda ki pastada pay oranımızı en üst seviyeye ulaştırmak ve 2018 yılında ulaştığımız 1900 işletme sayısını 2019 yılında 5000 seviyelerine çekmek.